Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze Agnieszki Frączek”

14 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyła się jedenasta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej „Wiersze Agnieszki Frączek”. Konkurs ten i towarzyszący mu konkurs plastyczny miał na celu popularyzację kultury języka polskiego i poznawanie poetów dziecięcych i ich twórczości.

W konkursie recytatorskim wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

• I kategoria – klasy I i II szkoły podstawowej
  • II kategoria – klasa III szkoły podstawowej.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie jednego wiersza Agnieszki Frączek.

Komisja konkursowa w składzie: Letosława Ciupińska – emerytowana nauczycielka ZS w Trzcinicy, Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy i Renata Marczak – nauczyciel-bibliotekarz w ZS w Laskach, stwierdziła wyrównany poziom recytacji i przyznała nagrody.

W kategorii klas I i II szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła Paulina Wróbel (SP w Laskach)

II miejsce zajęli Jan Parzonka (SP w Trzcinicy) i Martyna Laske (SP w Laskach)

III miejsce zajęła Joanna Żłobińska (SP w Laskach)

W kategorii klas III szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła Amelia Tomalik (SP w Trzcinicy)

II miejsce zajęły Maja Białek i Zofia Gość (SP w Laskach)

III miejsce zajęła Nadia Woźnica (SP w Laskach).

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył uczestnikom konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podziękował organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Konkurs zorganizowała pani Ewa Gaze nauczyciel-bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.