Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze Marcina Brykczyńskiego”

Laureaci w kat. kl. I

14 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyła się dwunasta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej. W tym roku dzieci recytowały wiersze Marcina Brykczyńskiego.

Konkurs ten i towarzyszący mu konkurs plastyczny mają na celu poznawanie twórczości poetów dziecięcych oraz popularyzację kultury języka polskiego. Wpisały się już na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

W konkursie recytatorskim wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

• I kategoria – kl. I szkoły podstawowej
  • II kategoria – kl. II-III szkoły podstawowej.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie jednego dowolnie wybranego utworu poetyckiego Marcina Brykczyńskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy, Renata Marczak – nauczyciel-bibliotekarz w ZS w Laskach, Maria Olejnik – emerytowany nauczyciel ZS w Trzcinicy, wysłuchała recytacji i przyznała nagrody.

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce zajęła Zofia Zimoch (SP w Laskach)

II miejsce zajęli: Kamil Adamek (SP w Trzcinicy), Radosław Grabowski (SP w Laskach)

III miejsce zajęły: Alicja Pietrzak (SP w Trzcinicy), Maja Sołtysiak (SP w Laskach)

W kategorii klas drugich i trzecich:

I miejsce zajęły: Zuzanna Sikora (SP w Trzcinicy), Paulina Wróbel (SP w Laskach)

II miejsce zajęli: Martyna Laske (SP w Laskach), Jan Parzonka (SP w Trzcinicy)

III miejsce zajęła Zofia Grycman (SP w Laskach)

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył uczestnikom konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podziękował organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Konkurs zorganizowała pani Ewa Gaze nauczyciel-bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.