Gość w przedszkolu

Realizując tematykę związaną ze starymi sprzętami, którymi pracowali nasi dziadkowie i babcie dnia 6 listopada 2017r. gościliśmy w przedszkolu Panią Annę Jerzyk (babcię jednego z przedszkolaków), która przybyła do nas z takimi urządzeniami jak: maszyna do pisania, „żelazko z duszą”, żelazko do nagrzewania, ręczna wiertarka, strug, lampa naftowa, lampa karbidowa, ręczna maszynka do robienia makaronu. Ciekawie opowiadała i demonstrowała przeznaczenie tych sprzętów. Najpierw najstarszym grupom, a później młodszym. Przedszkolaki miały możliwość popróbować pisania na maszynie, czy pokręcić ręczną wiertarką i poczuć zapach drewna, dotknąć powstałe wióry po pracy strugiem. Całość spotkania odbywała się w sali „Smoki Dinusie”, w której to powstał również kącik starych sprzętów zorganizowany przez dzieci z udziałem rodziców. Znalazły się tam stare sprzęty takie jak: tara do prania, młynki do mielenia, waga, syfon do robienia wody gazowanej i wiele innych, których dzieci wcześniej nie widziały. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się lala, która ma co najmniej 50 lat.

Za współpracę nauczycielki przedszkola serdecznie dziękują Pani Annie Jerzyk i rodzicom przedszkolaków.