Graliśmy w Rugby Tag

23 września 2022 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, naszą szkołę odwiedził profesjonalny zawodnik rugby Błażej Kalinowski, który jest jednocześnie przedstawicielem Polskiego Związku Rugby i propagatorem sportu jakim jest Rugby Tag.

Rugby Tag to bezkontaktowa odmiana rugby dedykowana głównie dla dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem Rugby Tag uczą się pracy zespołowej, komunikacji, a także szacunku dla przeciwnika, sędziego oraz kolegów z drużyny.

Podczas wizyty pana Błażeja nauczyciele i uczniowie zapoznali się z tą ciekawą, lecz jeszcze mało popularną dyscypliną. Uczniom, którzy uczestniczyli w treningu z profesjonalnym zawodnikiem, bardzo spodobała się ta nowa gra. Będzie ona na pewno nowym elementem lekcji wychowania fizycznego prowadzonych w naszej szkole z użyciem sprzętu do gry w Rugby Tag, który pan Błażej przekazał szkole.