IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Laureaci w kategorii kl. IV-VI SP i I-III gimnazjum

31 maja 2017r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu kępińskiego wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Do naszej szkoły przyjechało 12 uczniów klas IV-VI z 12 szkół podstawowych oraz 15 uczniów klas I-III z 8 gimnazjów z powiatu kępińskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Pawlik (SP), Julia Parzonka (Gim) i Maciej Pregiel (Gim).

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

w kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Natalia Pawlik (SP w Trzcinicy), II miejsce – Kacper Widański (SP Nr 1 w Kępnie), III miejsce – Kamil Krowiarz (SP w Perzowie).

w kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęła Martyna Wrzalska (Gimnazjum Nr 1 w Kępnie), II miejsce – Hanna Biegańska (Gimnazjum w Krążkowych), III miejsce zajął Maciej Pregiel (Gimnazjum w Trzcinicy).

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: Alicja Gatner, Lidia Jerczyńska, Bożena Mierzwiak i Beata Więcek-Szczurowska.