JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Przedświąteczny czas w przedszkolu upływał na przygotowaniu Jasełek. Każda grupa przedszkolna w swojej sali pracowała nad stworzeniem scenerii pasującej do przygotowywanego przedstawienia. We wszystkich salach stanęły stajenki, w których znalazło się Dzieciątko ze Świętą Rodziną w otoczeniu zwierząt. Całość dodatkowo upiększona świecącymi gwiazdkami pozwoliła stworzyć świąteczny nastrój. W ciągu dwóch dni tzn. 18 i 19 grudnia rodzice przedszkolaków odwiedzili przedszkole, aby móc podziwiać zaangażowanie swoich dzieci pod okiem wychowawców w przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice zostali obdarowani choineczkami, które dzieci własnoręcznie dekorowały, a każdy przedszkolak otrzymał od Rady Rodziców pamiątkowe „Mikołajowe” zdjęcia.

W piątek wszystkie grupy przedszkolne spotkały się z zaproszonymi gośćmi między innymi z Zespołu Szkół, Gminnej Biblioteki Publicznej i pracownikami przedszkola, gdzie najstarsza grupa „Smoki Dinusie” przedstawiła przygotowane przedstawienie pt. „Maleńka Dziecina wśród postaci bajkowych”. Po występach goście częstowali dzieci lizakami, a do domu przedszkolaki wracały z czekoladowymi mikołajami, które zakupione zostały przez przedszkole. Tym słodkim nastrojem pożegnaliśmy się z przedszkolem na czas świąt.