„Jesienna fryzura” tematem Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego

29 października 2019r. w Przedszkolu w Trzcinicy odbył się VII Gminny Konkurs Plastyczno-Techniczny pt. „Dary jesieni a wyobraźnia dziecka”. Każdy oddział przedszkolny z terenu gminy Trzcinica mógł wystawić 2 swoich reprezentantów. W związku z tym w konkursie podzielonym na dwie kategorie wiekowe wzięło udział czternastu uczestników.

Konkurs został otwarty przez kierownika przedszkola panią Mariolę Bednarek. Gdy dzieci zajęły miejsca, nauczyciel prowadzący pani Aneta Jędryca zapoznała je z tegorocznym tematem konkursu „Jesienna fryzura”, ze sposobem pracy i przygotowanymi materiałami. Pokazała zgromadzonym obrazy, na których prezentowały się jesienne fryzury.

Wszyscy uczestnicy pracowali pod okiem komisji w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Karolina Żłobińska – pracownik UG w Trzcinicy, Piotr Czarnasiak – wicedyrektor ZS w Laskach.

Mali artyści wybierali przygotowany materiał i z niego tworzyli wymyślone przez siebie fryzury. Z wykonanych przez uczestników prac powstała wystawa.

Laureaci konkursu:

Kategoria I – dzieci 3, 4-letnie

I miejsce Bartosz Nasiadek (PPS w Laskach)

II miejsce Hanna Maciejewska (PPS w Trzcinicy)

III miejsce Natalia Małecka (PPS w Trzcinicy)

Wyróżnienie Zuzanna Muszalska (PPS w Trzcinicy)

Kategoria II – dzieci 5, 6-- letnie

I miejsce Aurelia Stężały (PPS w Laskach)

I miejsce Alicja Ertel (PPS w Laskach)

II miejsce Agata Pietrzak (PPS w Trzcinicy)

II miejsce Anna Diachenko (PPS w Laskach)

III miejsce Gracjan Błaszczak (PPS w Trzcinicy)

III miejsce Lena Powroźnik (PPS w Laskach)

Wyróżnienie Pola Jaworek (PPS w Trzcinicy)

Wyróżnienie Marika Nowicka (PPS w Trzcinicy)

Na zakończenie konkursu wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz członkowie komisji wręczyli nagrody, dyplomy i słodkie upominki.