JESIENNE AKCJE EKOLOGICZNE

W ostatnich jesiennych miesiącach uczniowie klasy Va i VI, w ramach realizacji zadań KOŁA GEOGRAFICZNEGO, zajęli się pielęgnacją  i porządkowaniem roślinności wokół naszej szkoły.  Wycinano suche gałązki , usunięto przerośniętą trawę oraz przycięto krzewy Trzmieliny.

Dodatkowo uczniowie wsadzili na trawniku przed szkołą różne kolory Krokusów i Zimowitów.  Wiosną , trawnik przed szkołą będą pięknie zdobić kwiaty i liście wsadzonych przez uczniów dwóch odmian Funkii : odmiany Birchwood Park΄y Gold i odmiany Blue Mammoth.  Na  trawniku w okolicy przyrządów meteorologicznych wiosną i latem będą piękne kwitły kwiaty Kosaćca Syberyjskiego. Ponadto w okolicy klonów uczniowie wsadzili krzew Hibiskusa Syryjskiego.

W trakcie tych prac uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem . Sadzenie nowych roślin i pielęgnacja już rosnących , sprawiła im dużo przyjemności. Poprzez jesienne prace porządkowe i nowe nasadzenia uczniowie oprócz kształcenia postaw i nawyków ekologicznych , poznali jak należy pielęgnować wsadzone rośliny  by piękne rosły . Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na terenie naszej szkoły wiosną i latem, gdy wsadzone roślinny będą kwitły.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była Pani Katarzyna Zagórna.