KARTA ROWEROWA 2019

Zgodnie z programem nauczania techniki uczniowie klas IV od września przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. W ramach zajęć poznawali przepisy ruchu drogowego, w szczególności dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, poznawali znaki drogowe i uczyli się poprawnego poruszania rowerem po drodze. Podsumowaniem tej pracy był egzamin, który składał się z dwóch części:

• sprawdzian teoretyczny przeprowadzony w formie testowej
  • sprawdzian praktyczny z jazdy na rowerze.

W ostatnim tygodniu maja przeprowadzona została pierwszą część egzaminu. Uczniowie, którzy uzyskali z niej 80% poprawnych odpowiedzi przystąpili do drugiej części, którą 05 czerwca br. przeprowadzono w miasteczku ruchu drogowego w Baranowie w obecności policjantów i nauczyciela techniki.

Dla wszystkich czwartoklasistów było to ważne przeżycie, któremu towarzyszył stres i ogromne emocje.

Wszystkich egzaminowanych policjanci ocenili pozytywnie pod względem poprawnego poruszania się po drodze. GRATULUJEMY!