KARTA ROWEROWA 2021

Klasa IVa

Czwartoklasiści, zgodnie z programem nauczania techniki w klasie IV, już od września przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. W ramach zajęć poznawali przepisy ruchu drogowego, w szczególności dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe, uczyli się jak poprawnie poruszać się po drodze, doskonalili technikę jazdy na rowerze. W tym roku nauka była trochę utrudniona, bo przez większość czasu przebiegała zdalnie – nauczyciel udostępniał uczniom materiały, które były analizowane i omawiane w czasie lekcji.

Podsumowaniem całej pracy był egzamin, który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie, którzy z testu uzyskali 80% poprawnych odpowiedzi, przystąpili do drugiej części egzaminu. 21 i 22 czerwca w miasteczku ruchu drogowego w Baranowie w obecności policjantów i nauczyciela techniki pani Aliny Lenort pokonywali wyznaczone trasy. Dla wszystkich czwartoklasistów było to wielkie przeżycie, któremu towarzyszył stres i ogromne emocje.

Policjanci i nauczyciel ocenili wszystkich pozytywnie pod względem poprawnego poruszania się po drodze. GRATULUJEMY!