godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Kolędowy Przegląd Chórów w Ostrowie Wlkp.

14 grudnia, Chór Zespołu Szkół w Trzcinicy wziął udział Przeglądzie Chórów Szkolnych Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wlkp. Przegląd miał formę koncertu kolęd, a odbył się w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych Akademia Chóralna – „Śpiewająca Polska”. Chórzyści zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy: „Triumfy” oraz „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Oba utwory zaśpiewane zostały w trzygłosie. Koncert odbył się w przepięknie odrestaurowanej, ostrowskiej synagodze, która wybudowana w stylu mauretańskim jest europejską perełką architektoniczną. Występ chóru spotkał się z aprobatą kuratorek regionalnych programu „Śpiewająca Polska” pani Aleksandry Wojtaszek i pani Klaudii Szubert, jak również kuratora honorowego pana Jerzego Wojtaszka. Zdaniem w/w nasz chór zrobił ogromne postępy w prezentowanej przez siebie sztuce i jest to zasługa wszystkich chórzystów i dyrygenta pani Renaty Adamskiej.

To była ostatnia prezentacja umiejętności naszego szkolnego chóru w tym roku kalendarzowym, a trzeba przyznać, że był on dla chórzystów bardzo obfity w koncerty okolicznościowe, konkursy, prezentacje i sukcesy.

Następny występ 6 stycznia 2019r. w Kościele Parafialnym w Trzcinicy podczas VII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Zapraszamy!

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]