Konkurs „Dzieje Ziemi Kępińskiej”

Konkurs „Dzieje Ziemi Kępińskiej” zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej.

Etap szkolny tego konkursu odbył się 16 marca 2016r. i wzięło w nim udział 10 uczniów Gimnazjum w Trzcinicy. Do finału tego konkursu, który odbył się 16 maja 216r. w Mroczeniu, zakwalifikowało się 5 uczniów: Martyna Bystra z kl. III, Paulina Jeziorna z kl. III, Aleksander Jokiel z kl. III, Julita Krowiarz z kl. I i Weronika Kruber z kl. I. Zadaniem finalistów było wykonanie pracy pisemnej w formie wywiadu nt. „Ludzie z pasją”. Uczniowie przeprowadzili wywiady z następującymi osobami: Martyna  Bystra z panią Renatą Gość – regionalistką, Paulina Jeziorna z panią Bożeną Henczycą – pisarką i społecznikiem , Aleksander Jokiel z panem Krzysztofem Jokielem – numizmatykiem, Julita Krowiarz z panią Renatą Adamską – autorką wierszy, Weronika Kruber z panem Jaromirem Talarem – pszczelarzem. Prace ocenione były przez jury konkursu. Można było za nie otrzymać maksymalnie 5 punktów. Pierwszym etapem finału był test, po którym 10 uczniów kwalifikowało się do ścisłego finału, który miał formę ustną. Do tego etapu zakwalifikowały się: Julita Krowiarz i Weronika Kruber. Ostatecznie Julita zajęła IV miejsce, a Weronika VIII.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się szczegółową wiedzą z zakresu historii naszej Małej Ojczyzny.

Opiekunem uczniów była p. Jolanta Jelonek.