Koszykówka – sukcesy powiatowe i awans do rejonu

Drużyna chłopców

23 marca 2022r. w Hali sportowej w Kępnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Koszykówce dziewcząt i chłopców z rocznika 2009 i młodszych.

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Magdalena Adamska, Zuzanna Durlej, Maja Glik, Agnieszka Graczyk, Kornelia Henrykowska, Amelia Kaczmarek, Anna Kardaś, Hanna Kroll, Natalia Nawrocka, Zuzanna Sikora, Ewa Więcek, zajęła II miejsce.

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wystąpiła w składzie: Dominik Adamek, Dominik Bryza, Tomasz Cieślak, Kacper Durka, Wojciech Durlej, Miłosz Kruber, Nikolas Nijssen, Karol Pawlik, Oliwier Pawlik, Marcin Stefański, Fabian Żłobiński. Po rozegraniu dwóch meczy z reprezentacjami SP w Krążkowach i SP Nr 3 w Kępnie, zajęła I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Durka.

Mistrzowie powiatu awansowali do rozgrywek rejonowych, które odbyły się 28 marca 2022r. w Ostrowie Wielkopolskim.

Gratulujemy naszym sportowcom sukcesów!

Uczniów do zawodów przygotowywali Elżbieta Godek i Krzysztof Stefański – nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Trzcinicy.