„Książka moich marzeń”

Przedstawienie "My lubimy bajki"

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Trzcinicy w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział w programie „Książka moich marzeń”. W ramach programu w listopadzie 2015 roku do biblioteki zakupiono za kwotę 2.712,50zł bardzo dużo nowości książkowych, z przeznaczeniem dla uczniów szkoły podstawowej. Aby zachęcić uczniów do wypożyczania i czytania została wykonana wystawa „Nowości książkowe biblioteki” promująca książki, które zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach tego programu. W tym samym celu biblioteka zorganizowała „Błyskawiczny konkurs czytelniczy” dla uczniów z klas II-III i IV-VI szkoły podstawowej, który zachęcał do odwiedzin biblioteki i do wypożyczania nowości książkowych. 26 lutego 2016r. członkowie „Koła przyjaciół biblioteki szkolnej”, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza pani Ewy Gaze, zaprezentowali uczniom klas II i III szkoły podstawowej przedstawienie pt. „My lubimy bajki”. W scenerii pięknego bajecznego świata, dzieci spotkały wiele postaci bajkowych m.in. krasnoludki i królewnę Śnieżkę, Królewicza, Wróżkę, Kopciuszka, smoka, Babę Jagę, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Jasia i Małgosię. Uczyły jak należy obchodzić się z książkami i zachęcały do spotkania się z nimi na kartach książek. Publiczność, która oglądała przedstawienie, czyli uczniowie klas II-III z wychowawczyniami oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Renata Gość, dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, nagrodzili występujących młodych aktorów gromkimi brawami zarówno za scenografię, stroje jak i za grę aktorską.