godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Luty 2023 - Laboratoria Przyszłości z robotami Artie 3000

Artie 3000 to zabawnie wyglądający, prosty w konstrukcji, niepozorny robocik, który można wykorzystać na zajęciach z młodszymi uczniami. Jednak możliwości jakie stwarza można z powodzeniem zastosować do nauki programowania w klasach starszych. Przez kilka kolejnych lekcji uczniowie klas 8 uczyli się obsługi tego sprzętu. Nauczyli się programować różne trasy, po których Artie miał się przemieszczać. Aplikacja do nauki programowania ma wbudowany symulator, na którym wykorzystując opcję podnoszenia i opuszczania pisaka można zaprojektować różne wzory graficzne. Uczniowie na zajęciach wykonali szereg zadań tworząc coraz bardziej skomplikowane rysunki. Zabawa była świetna, szczególnie, gdy Artie „był nieposłuszny” i kręcił się w niewłaściwą stronę, bo programista pomylił kierunek obrotu.

Na koniec swojej przygody z Artie’m wybrani uczniowie prowadzili zajęcia z uczniami klasy 3 i tam przekazywali swoją wiedzę młodszym kolegom.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]