Mamy czytały dzieciom

Nasza biblioteka szkolna co roku włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i zaprasza gości, którzy czytają naszym uczniom.

9 czerwca 2017r. uczniom klas II szkoły podstawowej czytały mamy - panie Kornelia Adamek i Klaudia Cieślak. Drugoklasiści słuchali z uwagą czytanych bajek, baśni i legend. Podczas spotkania pani Kornelia zaprezentowała swoją ulubioną książkę z dzieciństwa pt. „Królowa Bałaganiara”, którą ma już od 30 lat. Historia zawarta w książce okazała się niezwykle pouczająca i ponadczasowa. Dzieci były bardzo zadowolone z tego spotkania. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

To ciekawe wydarzenie czytelnicze, zorganizowane przez panią Ewę Gaze – szkolną bibliotekarkę, miało na celu zachęcić dzieci do czytania książek.

Mamy nadzieję, że zachęciło!