Międzygminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkoły podstawowej

31 maja 2022r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XII Międzygminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej o tytuł Małego Mistrza Ortografii.

W szranki stanęli reprezentanci wszystkich 7 gmin powiatu kępińskiego. Uczestnicy zostali wyłonieni w ramach eliminacji gminnych. Podczas konkursu uczniowie uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali krzyżówki, zagadki i inne ortograficzne rozrywki umysłowe.

Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor ZS w Trzcinicy, Bożena Jokiel – emerytowana nauczycielka ZS w Laskach, Maria Olejnik – emerytowana nauczycielka ZS w Trzcinicy, Karolina Ozdoba – przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Trzcinicy. Komisja stwierdziła bardzo wyrównany, wysoki poziom konkursu. Wyłoniła Małego Mistrza Ortografii, którym została Karolina Jędrzejewska (SP Baranów – opiekun p. Monika Potyrała), II miejsce zajęła Emilia Durlej (SP w Trzcinicy – opiekun p. Grażyna Grześniak), III miejsce zajęła Julia Fiołka (SP w Trzcinicy – opiekun p. Grażyna Grześniak), wyróżniona została Marta Labryszewska (SP Bralin – opiekun p. Katarzyna Albert).

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył uczestnikom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Trzcinica, podziękował nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, podziękował członkom komisji konkursowej za pracę.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Trzcinicy: Klaudia Góralczyk, Urszula Jokiel i Beata Stodółka.