Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w naszej szkolnej bibliotece

9 listopada w Zespole Szkół w Trzcinicy po raz kolejny obchodzono Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o formie i sposobie obchodów tego święta. Już od rana widoczne były zmiany w naszej szkole. Od razu zwróciły uwagę uczniów strzałki z wersami wiersza, które umieszczone były na drodze prowadzącej do biblioteki. Każdy, kto szedł za strzałkami mógł przeczytać hasło „Biblioteka, biblioteka, ona zawsze na Was czeka, czy pogoda, czy też deszcz ona zawsze dla Was jest. Jak masz problem, jak Ci źle, jak pomarzyć Ci się chce, wpadaj do niej w dzień i w noc, wejdź no tutaj – no wchodź!”. Tego dnia bibliotekę odwiedziły tłumy uczniów, a każdy wypożyczający otrzymywał słodki upominek. W klasach I-III uczennice klasy piątej czytały baśnie i bajki swoim młodszym kolegom. Przeprowadzono również konkursy biblioteczne i tak: w klasach II-III szkoły podstawowej konkurs pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima”. Zadaniem uczestników była odpowiedź na pytania i rozwiązanie rebusa. W klasach IV-VI dzieci rozwiązywały „Krzyżówkę biblioteczną”, a w klasach VII-VIII konkurs fotograficzny „Dobre miejsce na czytanie”, gdzie zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie fotografii, która przedstawiała osobę czytającą książkę w ulubionym, ciekawym i nietypowym miejscu. Inne atrakcje, to między innymi kiermasz książki „używanej”, z którego dochód przeznaczono na zakup upominków dla uczestników konkursów. W bibliotece szkolnej dzieci mogły również obejrzeć wystawę pt. „Zaczytani w kolorach jesieni”. Na wystawie znalazły się różnego rodzaju książki, które warto przeczytać, a które polecała pani bibliotekarka.

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych stało się doskonałą okazją do zareklamowania szkolnej biblioteki, która posiada niemały księgozbiór i stara się zachęcać młodych czytelników do korzystania ze swoich zasobów.