4 grudnia klasy III uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Muzeum Bombki w Miliczu. W otoczeniu pięknych świątecznych dekoracji, z pomocą elfów uczestnicy wycieczki poznawali kolejne tradycje świąteczne i historię przystrajania choinki oraz początków zawieszania na niej bombek.
Dużą atrakcją była bajeczna wystawa ręcznie zdobionych bombek.
Odwiedzinom w tym nietuzinkowym miejscu towarzyszyły przedświąteczne warsztaty zdobienia pierników i oczywiście bohaterek tego wyjazdu – czyli bombek. Uczniowie podczas zdobienia posługiwali się dawną dolnośląską techniką wzorniczą – zdobienie kropeczkami. Pięknie ozdobione bombki przystroją domowe choinki uczniów.
Nie można również zapomnieć, że wyjazd był również okazją do napisania i wysłania listów do Świętego Mikołaja, a to już ostatni dzwonek.
Uczniom towarzyszyły podczas wyjazdu wychowawczynie oraz pani Ewa Gaze, a organizatorem była pani Renata Mikołajczyk