Nietypowy dzień w przedszkolu - Dzień Dinozaura

28 lutego 2022r. dzieci z grupy przedszkolnej „Smoki Dinusie” obchodziły Dzień Dinozaura. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. Odkrywały ich sylwetki poprzez układanie puzzli w kilkuosobowych zespołach. „Dinusie” w zabawie matematycznej układały, przeliczały dinozaury względem siebie. W zabawach ruchowo-naśladowczych przy muzyce zamieniały się w dinozaury. Na koniec przedszkolaki wykonywały zadania związane z tym prehistorycznym stworzeniem. Utworzyły swój własny notes odkrywcy dinozaurów oraz wykonali własnego grupowego dinozaura Dinusia. Cały dzień był pełen wrażeń, dzieci otrzymały ordery oraz „czarodziejskie jajo dinozaura”.