godło

Zespół Szkół w Trzcinicy
ul. Szkolna 2, 63 - 620 Trzcinica

logo
Zespół Szkół w Trzcinicy

Niezwykły koncert

4 listopada 2018r. Chór Zespołu Szkół w Trzcinicy koncertował w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Smogorzowie. Koncert miał charakter religijno-patriotyczny i koncentrował się wokół trzech ważnych wydarzeń: 155.rocznicy wybudowania kościoła w parafii Smogorzów, 40.rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża oraz 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to jak dotąd, najdłuższy koncert naszego chóru (trwał półtorej godziny). Chórzyści zaprezentowali kilkanaście utworów ze swojego bogatego repertuaru. Występy solistów: Julii Cieślak, Kai Henczycy, Julii Jokiel, Mileny Rosielewskiej należały do bardzo udanych. Absolwenci ZS w Trzcinicy współpracujący z chórem: Julita Krowiarz, Klaudia Kulak, Aleksander Okaj, Ada Woźnica, Dominika Woźnica, Dominik Zimoch, wsparli swoimi głosami chórzystów, a także wykonali utwory solowe. Nad nagłośnieniem koncertu czuwał Piotr Biegański – absolwent ZS w Trzcinicy.

Koncert został bardzo dobrze przyjęty przez widownię. Kościół wypełniony po brzegi i brawa na stojąco były najpiękniejszym podziękowaniem. Miłą niespodzianką była obecność wielu rodziców i osób, które „kibicują” naszemu szkolnemu chórowi.

Koncert na prośbę proboszcza parafii w Smogorzowie przygotowała pani Renata Adamska – dyrygent chóru.

 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]