O zawodzie inaczej

30 września 2019r. uczniowie klasy VIIb odwiedzili siedzibę Radia SUD. Wyjazd odbył się w ramach programu „Dotknij zawodu” utworzonego przez wychowawcę klasy. Zgodnie z założeniami programu, uczniowie w ciągu dwóch lat namacalnie przekonają się na czym polega praca w różnych zawodach. Te doświadczenia pomogą im przy podejmowaniu decyzji o wyborze dalszej edukacji.

Podczas odwiedzin w rozgłośni naszego lokalnego radia, uczniowie nie tylko dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza, dźwiękowca itp., ale wzięli również udział w mini warsztatach. Podczas nich wcielili się w dziennikarzy, odczytywali krótkie informacje i zapowiedzi radiowe, a następnie odsłuchiwali efekty swojej pracy.

Korzystając z możliwości i przychylności pracowników, uczniowie nagrali krótki spot skierowany do słuchaczy Radia SUD, w którym zachęcali do udziału w organizowanym koncercie charytatywnym „Dla małej Ali”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Radia SUD, którzy przyjęli nas bardzo ciepło i poświęcili swój czas, byśmy mogli przyjrzeć się ich ciekawej, a zarazem bardzo odpowiedzialnej pracy - uczniowie klasy VIIb.