Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

06 listopada br. uroczysty apel dla klas I-III przygotowali drugoklasiści pod opieką wychowawczyń. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu państwowego, następnie uczniowie z klas II mówili i śpiewali o tym czym jest patriotyzm i jak młody człowiek może być patriotą. Na zakończenie ogłoszono wyniki szkolnego konkursu dla klas 1-3 „Legendy polskie w ilustracji dziecięcej”. Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klasa pierwsza: I miejsce zajęła Milena Matyszczak, II miejsce Marcel Krzyżański, III miejsce Maria Stefańska,

w kategorii klasy drugie i trzecie: I miejsce zajęła Aleksandra Grygier, II miejsce Mikołaj Antoniak, III miejsce Maja Glik.

11 listopada br. poczet sztandarowy, delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości – w mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową i wspólnym odśpiewaniu Hymnu.

14 listopada br. cała społeczność szkolna spotkała się na apelu, podczas którego odbyły się:

• spotkanie z mieszkańcem gminy Trzcinica panem Pawłem Kaczmarkiem, członkiem Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, który opowiedział o działalności kawalerii w latach 20-tych XX wieku oraz w okresie międzywojennym, a także o działalności Polskiego Klubu Kawaleryjskiego (m.in. o udziale w rekonstrukcjach bitew)
  • projekcja filmu nagranego przez uczennice Julię Jokiel i Natalię Parzonkę pod kierunkiem pani Jolanty Jelonek pt. „Wielkopolskie drogi do niepodległości – Bohaterowie Małych Ojczyzn”, którego bohaterem jest pan Józef Papiór z Pomian – powstaniec wielkopolski.

Podczas apelu wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych ogłoszonych przez wójta z okazji Święta Niepodległości.