PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

04 października 2018r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy dzieci, które rozpoczęły swą edukację przedszkolną od września 2018r. zostały włączone do braci przedszkolnej. Kierownik przedszkola Mariola Bednarek powitała zaproszonych gości: panią wicedyrektor Ewę Hetmańczyk, mamy z Rady Rodziców Przedszkola, pracowników i dzieci. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu przedszkola.

Dzieci, aby zostać „Krasnoludkiem”, „Jeżykiem”, czy „Muchomorkiem” musiały spełnić kilka warunków.

Złożyć uroczyste przyrzeczenie o następującej treści: „… co dzień rano buzię mieć roześmianą, chodzić na spacery daleko, pilnie wypijać mleko, słuchać pani, sprzątać ładnie, żeby w sali było składnie…”.

Nie ugiąć się „pod ciężarem ogromnej kredki”, którą pani wicedyrektor pasowała dzieci, wypowiadając przy tym słowa „Na przedszkolaka Cię pasuję! Życzę powodzenia, szczerze gratuluję!” i wręczając dyplomy pasowania.

Nauczycielki oddziałów ubierały dzieci w strój grupowy i wręczyły przygotowane dla nich upominki w kształcie kredki.

Na zakończenie każdy oddział przedszkolny zaprezentował swój wiersz bądź piosenkę, a po uroczystości mamy z Rady Rodziców poczęstowały dzieci słodyczami.