Pasowanie na przedszkolaka

23.10.2020r. w Przedszkolu w Trzcinicy odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Wszystkie dzieci, które 01.09.2020r. po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola, złożyły ślubowanie i dołączyły do społeczności przedszkolnej. Pasowania, przy pomocy „czarodziejskiej kredki”, dokonała kierownik przedszkola Mariola Bednarek.

„Krasnoludki”, najliczniejsza gromadka przedszkolaków, ceremonię pasowania świętowały w swojej przedszkolnej sali. Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności, które winien posiadać prawdziwy przedszkolak. Zrobiły to w obecności przedstawicielek Rady Rodziców i swoich pań. Dzieci z pozostałych grup („Jeżyki”, „Muchomorki”, „Smoki Dinusie”) pasowane były na piętrze. Podczas uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz stroje grupowe, które przypominają o tym do jakiej grupy dziecko należy. Mamy z Rady Rodziców przygotowały z okazji pasowania słodką niespodziankę.