PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Nasi pierwszoklasiści poznali już wszystkie litery i teraz przyszedł czas na szlifowanie nauki czytania. Do czwartkowej uroczystości przygotowywali się już od jakiegoś czasu: odwiedzali szkolną bibliotekę wraz z wychowawcami, poznawali zasady obowiązujące w tym pełnym książek pomieszczeniu, zapoznali się bliżej z nauczycielem bibliotekarzem, a niektórzy z nich już zupełnie samodzielnie korzystali z bibliotecznego księgozbioru.

8 luty dla pierwszoklasistów był naprawdę wyjątkowy. Tego dnia właśnie zostali oni pasowani przez Dyrektora Szkoły - Panią Ewę Hetmańczyk na Aktywnego Czytelnika Szkolnej Biblioteki. Zanim to nastąpiło, ich starsze koleżanki i koledzy zabrali ich w świat baśni i bajek w cudownym czytelniczym przedstawieniu i książkowych piosenkach. Pierwszoklasiści na medal zdali czytelniczy egzamin, który pozwolił im na przystąpienie do pasowania. Przy tej okazji Szkolna Biblioteka przygotowała dla najmłodszych swoich czytelników upominki w postaci pięknych książek, które wręczyła wicedyrektor szkoły – pani Renata Adamska-Garbowska oraz słodki upominek, którym mogli się poczęstować.

Atrakcji i przeżyć było więc bardzo wiele. Ważne, że wszystkie radosne i pozytywne.

Nad całością uroczystości czuwała pani Ewa Gaze – nauczyciel bibliotekarz.