PHOTONY W NASZEJ SZKOLE

11 lutego br. w naszej szkole gościły roboty edukacyjne photon.

Photon to najbardziej zaawansowany technologicznie robot edukacyjny, który posiada całą gamę interaktywnych czujników, podświetlane oczy i czółki, głośnik, mikrofon itp. Można nim sterować przez mobilne aplikacje na tablecie lub smartfonie np.: Photon Robot, Photon Coding, Photon Rivals.

Uczniowie klas 6 wzięli udział w warsztatach, które poprowadził pan Jacek Mielcarek. Podczas zabawy z photonami poznawali podstawy programowania, rozwijali swoją kreatywność, logiczne myślenie, a także rywalizowali między sobą. Chętnie uczestniczyli w tych zajęciach, byli bardzo zainteresowani i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania. W zajęciach uczestniczyli szóstoklasiści, ale aplikacje sterujące robotem są tak zaprojektowane, aby rozwijać umiejętności człowieka w każdym wieku. Dla dzieci powstała aplikacja obrazkowa, która nie wymaga nawet umiejętności czytania, dla starszych dzieci jest wiele programów, a młodzież może spróbować sterować robotem poprzez program utworzony w Pythonie lub Javie.

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.