Piernikowe warsztaty

2 października br. uczniowie klasy IIIa i IIIb udali się na wycieczkę do Kępna. Miejscem docelowym wyjazdu było Muzeum Ziemi Kępińskiej. Tam uczniowie zostali podzieleni na grupy i uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników oraz w lekcji muzealnej „Elementarz Małego Muzealnika”. Dzieci poznały historię toruńskich pierników, produkty i przyprawy potrzebne do ich wypieku, mogły również skosztować tradycyjnych katarzynek. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę czasową „Świat toruńskiego piernika” i inne zbiory muzealne. Najważniejszym punktem pobytu było samodzielne przygotowanie pierników w specjalnych ozdobnych formach. Wypieczone pierniki dzieci zabrały do domu na pamiątkę. Lekcje w muzeum były ciekawym doświadczeniem i z pewnością pozostaną w pamięci uczestników.