PIERWSZOKLASIŚCI NA WYCIECZCE

5 czerwca 2024r. uczniowie klas pierwszych byli na jednodniowej wycieczce w Zoo Safari w Borysowie niedaleko Łodzi.

Z przewodnikiem spacerowali ścieżkami, obserwując różnorodność zwierząt w tym: kapibary, kangury, wielbłądy, emu, strusie, zebry, a także wyjątkowe okazy takie jak białe tygrysy bengalskie, białe lwy oraz wilki. Słuchali ciekawych opowieści o życiu i zwyczajach tych zwierząt.

Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem obserwowali pokaz karmienia i tresurę foki Dawida.

Oprócz wspaniałych mieszkańców ZOO na dzieci czekała też ZOO kolejka i  figlarnia.

Dodatkowo dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej, gdzie mogli dotykać i głaskać niektóre zwierzątka (szynszylę, patyczaki, żółwie i jaszczurkę), uczyli się szacunku do przyrody i zgłębiali wiedzę na temat różnorodności zwierząt.

Na wycieczce dziećmi opiekowały się pani Laura Pelińska , Urszula Jokiel i Ewa Gaze.