PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca 2022r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy dzieci z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Tego dnia w ubiorze przedszkolaków królowały wiosenne odcienie. Dzieci przyszły do przedszkola w „Wiosennych kapeluszach", które zostały przygotowane z pomocą rodziców lub dziadków. Każde dziecko prezentowało swój „Wiosenny kapelusz" przed grupą. Aby umilić ten piękny dzień Rada Rodziców podarowała dzieciom wiosenne niespodzianki, w postaci gumek do włosów dla dziewczynek i muszek dla chłopców z motywem kwiatowym, długopisów w kształcie kwiatka oraz słodkich lizaków.

O godz. 10.00 wszystkie grupy przedszkolne wyruszyły na spotkanie z panią dyrektor Małgorzatą Hadzik, która magicznym kluczem otworzyła drzwi pani Wiośnie. Przedszkolaki z paniami przygotowały i zaprezentowały krótkie powitania przybyłej Wiośnie. Następnie wszyscy udali się na pierwszy wiosenny spacer.