PIRACI I WYSPA SKARBÓW

17 września 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy uczniowie z klas I oraz przedszkolaki z najstarszych grup przedszkolnych miały okazję obejrzeć spektakl Teatru Blaszany Bębenek pt. „Piraci i wyspa skarbów”. Inspiracją do tego spektaklu była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Dzieci poznały bohatera spektaklu, młodą dziewczynę imieniem Gina. Seria wypadków sprawiła, że musiała ona wziąć udział w wyprawie po legendarny skarb kapitana piratów. Z pomocą małych widzów odkryła, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. Po licznych przygodach, które wywoływały salwę śmiechu u dzieci, Ginie udało się pokonać podstępnego Kulawego Johna, który chciał zawłaszczyć sobie skarb i pomyślnie zakończyć wyprawę. Spektakl został wzbogacony o utwory zaśpiewane na żywo, zabawy ruchowe z dziećmi, oraz zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie. Oprócz fabuły bajki dzieci poznały zasady zachowania się w teatrze i stosowały się do nich w czasie przedstawienia.

Spotkanie zorganizowała dyrektor GBP w Trzcinicy pani Renata Gość.

Dziękujemy!