PIRACI TO MY

Tegoroczne świętowanie „Dnia Dziecka” w naszym przedszkolu przebiegało pod hasłem „Ahoj piracka przygodo”. W poniedziałek 03 czerwca 2024r w przedszkolnym holu wszystkie dzieci witał „piracki statek”, którego zadaniem było zabranie dzieci w świat zabaw i przygód z piratami. Otwarcia pirackiej przygody dokonała kierownik przedszkola pani Mariola Bednarek, która odczytała list od Kapitana Haka z zawartymi zadaniami do wykonania dla wszystkich małych piratów.

Dzień był pełen niecodziennych atrakcji. W ramach wspólnych zadań:

1) Cała przedszkolna społeczność w specjalnych strojach odtańczyła taniec pt. „Piracka gra”.

2) Poszczególne grupy przy pomocy mapy szukały skarbu ukrytego w Sali. Dzieci odczytywały kolejne wskazówki prowadzące do niespodzianki. Aby stać się właścicielem skarbu trzeba było jeszcze wykonać specjalne zadanie.

3) Były również tematyczne zadania sprawnościowe takie jak: przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód z zasadzkami i wiele innych, za które można było otrzymać specjalny balonowy miecz pirata.

Całość zabawy uzupełniły puszczane bańki, pyszne przekąski w postaci lodów, owoców, napojów, o które zadbały mamy z Rady Rodziców Przedszkola. Wspaniałą niespodzianką była wizyta Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzcinicy, które to kręciły dzieciom watę cukrową.