30 listopada uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Ewą Maciejewską. Kępińska poetka zagościła w naszej szkole nie tylko z poezją, ale również inną formą twórczości – malarstwem. Spotkanie było zapowiadane już od września, mieliśmy więc sporo czasu na dobre przygotowanie się. Nasz gość chętnie odpowiadał na stawiane mu pytania i to zarówno te zadawane przez prowadzącą spotkanie – Amelię Kaczmarek, jak i te wyartykułowane przez uczniów zasiadających wśród publiczności.
Pani Ewa z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoich pasjach – pisaniu i malowaniu. Przybliżyła uczniom elementy procesu twórczego i przedstawiła kilka swoich utworów poetyckich. Ponieważ poetka pisze również teksty dedykowane dzieciom, publiczność była dość mocno zainteresowana wydarzeniem. Uczniowie oprócz zadawania pytań autorce chętnie czytali także jej wybrane wiersze.
W imieniu całej społeczności szkolnej, uczniowie serdecznie podziękowali gościowi za obecność i niecodzienne spotkanie z poezją.
Pełne serdeczności wydarzenie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z Ewą Maciejewską, zakupem książek i osobistymi wpisami autorki.
Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie odwiedziny autorki w naszej szkole.
Spotkanie z autorką przygotowała Pani Ewa Gaze - nauczyciel bibliotekarz.