PROJEKT - SUPERBOHATERZY NAUKI.DOKĄD MOŻE NAS ZAPROWADZIĆ CIEKAWOŚĆ.

Klasy IIIa i IIIb realizowały projekt "Superbohaterzy. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość". Projekt realizowany był pod patronatem Uniwersytetu Dzieci. Miał on na celu zainspirowanie dzieci do poznawania swoich możliwości i poszukiwania wiedzy. Podczas realizacji projektu uczniowie klas trzecich mieli okazję poznać mechanizmy działania wielu zjawisk przyrodniczych: dowiedzieć się dlaczego statek unosi się na wodzie, skąd się bierze para wodna czy jak działa fala dźwiękowa. Trenowali współpracę i samodzielne myślenie. Dzięki realizacji poszczególnych zadań zyskali poczucie, że każdy może wpaść na świetny pomysł, a nauka to niekończąca się przygoda!

Podsumowanie realizacji zadania miało miejsce 20 czerwca. Wszyscy uczestnicy ukończyli projekt z wyróżniemniem i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Za realizację comiesięcznych spotkań projektowych z uczniami były odpowiedzialne panie: Beata Stodółka i Klaudia Góralczyk.