Projekt „Wyzwania Teodora”

7 października 2020r. nasze przedszkole odwiedził miły, niespodziewany gość. Był nim bocian o imieniu Teodor, który przed wylotem do ciepłych krajów zostawił naszym przedszkolakom tajemniczy list. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jego treści. Jak się później okazało Teodor, w trosce o wszechstronny rozwój dzieci, zostawił im do zrealizowania zadania, dzięki którym będą mogły zdobyć siedem sprawności. Nasze przedszkolaki od razu przystąpiły do pracy i obiecały, że wszystkie zadania wykonają najlepiej jak tylko potrafią.

Aby zdobyć pierwszą sprawność cały tydzień rozmawialiśmy o owocach i warzywach. Wykonaliśmy surówkę z marchewki i jabłka, a także zakisiliśmy ogórki i przygotowaliśmy sok z warzyw i owoców. Za wykonanie wszystkich pysznych dań Muchomorki, Smoki Dinusie, Jeżyki i Krasnoludki otrzymały pierwszą odznakę „Kuchcikowy mistrz”.