Przedstawienie „Od Konstytucji 3-majowej po niepodległość”

15 listopada o godz. 17.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Trzcinicy odbyło się przedstawienie teatralne „Od Konstytucji 3-majowej po niepodległość”, przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Był to kolejny element realizowanego projektu „Niepodległa”.

Uczniowie zaprezentowali okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a następnie w swojej barwnej opowieści doszli do czasów I wojny światowej i przybliżyli zebranym postać Józefa Piłsudskiego i jego rolę w etapie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Z otrzymanego dofinansowania projektu „Niepodległa” zakupiliśmy stroje dla występujących aktorów – uczniów (stroje zostały uszyte z zakupionego materiału), a także 2 mikrofony nagłowne, aby występujący uczniowie mieli większą swobodę poruszając się na scenie.

Na zakończenie wszyscy obecni, a wśród nich poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, licznie przybyli rodzice uczniów, nagrodzili występujących brawami na stojąco.

Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy podziękowała realizatorkom całego projektu (w tym m.in. przedstawienia) Ewie Gaze, Jolancie Janickiej, Jolancie Jelonek i Anecie Ogonowskiej-Jurczeni.