Przedświąteczny czas w przedszkolu

10 kwietnia 2017r. przedszkolaki wyszły na swój codzienny spacer, ale jego celem tym razem było złożenie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Młodsi z grup „Jeżyki” i „Krasnoludki” odwiedzili Szkołę Podstawową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. Starsze grupy czyli „Smoki Dinusie” i „Muchomorki” ruszyli w dalszą drogę do Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Spółdzielczego Banku Ludowego w Trzcinicy. Dzieci wręczyły przygotowane wcześniej w przedszkolu koszyczki z kolorowymi jajeczkami symbolami Świąt Wielkanocnych, recytując przy tym życzenia.

W zamian za życzenia dzieci zostały obdarowane cukierkami, które w przedszkolu zjadły z wielkim apetytem.

Tradycyjnie kilka dni przed Wielkanocą, do przedszkola przychodzi „Zajączek Wielkanocny” i w tajemniczy sposób zostawia dla wszystkich dzieci słodkie prezenty. W tym roku również dzieci z niecierpliwością go wypatrywały. Odwiedził dzieci w środę 12 kwietnia 2017r. i ze względu na deszczową pogodę prezenty dla dzieci ukrył w budynku przedszkola. Dzieci z wielką radością szukały upominków. Po ich odnalezieniu ogromnie się cieszyły.

Tego dnia do naszego przedszkola przyszedł z rewizytą Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, złożył życzenia świąteczne dzieciom i pracownikom, a do życzeń dołączył słodki upominek.