Przedszkolaki pożegnały zimę

Tak, jak ludowa tradycja przedstawia obrzęd pożegnania zimy, a powitania wiosny tak też dzieci z przedszkola w Trzcinicy przyniosły słomę, barwne wstążeczki i ustroiły pannę marzaneczkę. Nie zabrały jednakże tej słomianej kukiełki ze sobą, aby utopić ją w wodzie, gdyż dbają o nasze naturalne środowisko przyrodnicze. Zimę pozostawiły w swoich salach w kąciku przyrody, a z barwnymi kwiatowymi „gaikami” ruszyły na powitanie wiosny śpiewając, gwiżdżąc i grając na instrumentach muzycznych. Kolorowa grupa przeszła ulicami Szkolną i Pocztową wzbudzając ciekawość i zachwyt mieszkańców. W przedszkolnym korytarzu, jak i salach zagościła na dobre wiosna z wykonanymi przez dzieci kwiatami i innymi wiosennymi zwiastunami takimi jak: bociany, motyle czy żabki. Cała w śpiewie ptaków, blasku słońca.