PRZEDSZKOLAKI U FRYZJERA

W ramach realizacji przedszkolnego systemu doradztwa zawodowego dzieci z Przedszkola w Trzcinicy odwiedziły salon fryzjerski. W przedszkolu podczas zajęć poznały charakterystyczne narzędzia, których używa fryzjer, wysłuchały opowiadań i oglądały ilustracje dotyczące tematu, a 13 lutego 2019r. udały się do zakładu fryzjerskiego Anny Dłubak mieszczącego się w Trzcinicy przy ulicy Zielonej 2. Pani fryzjerka, która zajmuje się stylizacją fryzur zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pokazała cięcie włosów na wybranym modelu. Zakręciła loki i układała fryzury chętnym dziewczynkom. Bezpośredni kontakt z fryzjerem i uczestnictwo w spotkaniu w zakładzie było zachętą do organizowania w przedszkolu zabaw tematycznych i kącików fryzjerskich. Nauczycielki i dzieci bardzo dziękują pani Annie Dłubak za interesujące spotkanie.