Przedszkolaki w pracowni komputerowej

W poniedziałkowe przedpołudnie 02 marca 2020r. dzieci ze starszych grup przedszkolnych „Muchomorki” i „Smoki Dinusie” przeszły do budynku szkoły, aby podsumować zdobytą w przedszkolu wiedzę na temat komputerów. Opiekun szkolnej pracowni komputerowej pani Magdalena Wypych przygotowała dla dzieci ciekawą pogadankę. W trakcie zajęć przedszkolaki brały udział w grze edukacyjnej przy tablicy interaktywnej, zadawały pytania, korzystały ze znajdującego się tam sprzętu, aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Niektórych taka liczba komputerów onieśmielała, jednak większość dzieci bardzo dobrze radziła sobie z nowinkami edukacyjnymi. Pobyt w pracowni potwierdził, iż dzieci bardzo dużo wiedzą o komputerach, o tym, jakie urządzenia mogą one zastąpić w życiu codziennym, a także jakie zagrożenia niesie ze sobą zbyt długie spędzanie czasu przed monitorem i w sieci.