Przedszkolaki wiedzą, że książka to przyjaciel

„Książka to przyjaciel mój” do takiego wniosku doszły dzieci z Przedszkola w Trzcinicy w trakcie zgłębiania tematyki związanej z powstawaniem książek. Ciekawe zajęcia zorganizowane w poszczególnych grupach zostały wzbogacone przez wycieczki do pobliskich bibliotek.

25 kwietnia dwie starsze grupy odwiedziły bibliotekę szkolną, w której pani Ewa Gaze omówiła zasady korzystania ze zgromadzonego w bibliotece księgozbioru. 26 kwietnia udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Dzieci, zachęcone ciekawymi opowieściami, czytaniem i oglądaniem książek, utworzyły w swoich salach kąciki książek.

29 kwietnia dwie młodsze grupy odwiedziły bibliotekę szkolną i podobnie jak starsi koledzy wróciły bardzo zadowolone.