Przedszkolaki wiedzą co dobrego można zrobić z białego sera lub jajek

28 marca 2019r. dzieci ze starszych grup Przedszkola w Trzcinicy, realizując treści programowe z bloku tematycznego „Zwierzęta na wiejskim podwórku” i programu doradztwa zawodowego, przygotowały smaczne jedzenie. Wykorzystały do tego produkty, które otrzymujemy od zwierząt hodowanych w gospodarstwach rolnych. Pierwszym zestawem były: jajka w sosie majonezowo-jogurtowym ze szczypiorkiem, drugi zestaw to: biały ser rozrobiony z mlekiem, śmietanką i rzodkiewką. Przedszkolacy odpowiednio ubrani w fartuszki i z chusteczkami na głowach z ochotą pracowali. Pokroili na deskach poszczególne produkty, a później równie chętnie zjedli przygotowane przez siebie dania. Po takich ciekawych zajęciach każdy przedszkolak wie skąd się biorą jajka i kto daje mleko oraz jakie przysmaki można z tych produktów przygotować.