Przedszkolaki z wizytą u weterynarza

9 maja 2018r. przedszkolaki z Trzcinicy w ramach cyklu zajęć „Moje zwierzątko” wybrały się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej „VetMedic”. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.

Lekarz weterynarii pan Marcin Tyc opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych i nie tylko, opowiadał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a Pan weterynarz opowiedział do czego one służą. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pamiętają o konieczności mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzęciem.

Bardzo dziękujemy panu Marcinowi Tycowi za spotkanie.