PRZYRODNICZE OBSERWACJE PRZEDSZKOLAKÓW

05 czerwca r. przedszkolaki z grup „Smoki Dinusie” i „Muchomorki” wybrały się na pieszą wycieczkę. Celem tego dłuższego spaceru były łąkowe obserwacje. Przygotowując się do tego przyrodniczego wyjścia dzieci oglądały albumy i książki przybliżające im łąkowe życie. Uczestniczyły również w zajęciach związanych z tematyką wycieczki. W czwartkowe przedpołudnie dzieci  rozgościły się na pobliskiej łące i rozpoczęły obserwacje. W przyrodniczych zadaniach pomocne były lupy. Sprzyjająca pogoda, ciekawa roślinność, nieznane miejsce wprowadziły dzieci we wspaniały nastrój. Mali przyrodnicy mieli okazję poznać za pomocą różnych zmysłów otaczający nas świat.