Rocznica internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Podczas uroczystego apelu

28 września 2015r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się uroczysty apel z okazji 62.rocznicy internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowali go uczniowie klasy VIb szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Adamskiej oraz chór szkolny, którego pani Renata jest dyrygentem.

Kardynał Stefan Wyszyński jest od listopada 2005r. patronem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy.

Po II wojnie światowej, kiedy zaczęły nasilać się prześladowania wobec Kościoła w Polsce, bronił praw ludzi wierzących w naszym kraju. Został uznany za wroga narodu i 25 września 1953r. aresztowany i więziony do 1956r.

Podczas okolicznościowego występu młodzież zaprezentowała m.in. dekalog Kardynała, w którym zawarte są wskazówki jak postępować.

W tej uroczystości, która tradycyjnie co roku odbywa się we wrześniu w naszej szkole, wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik i proboszcz Parafii w Trzcinicy – ks. Wiesław Cieplik.

Na zakończenie został podsumowany szkolny konkurs wiedzy dotyczący internowania Kardynała.