Rodzice dzieciom z grupy „Muchomorków”

28 października 2016r. w godzinach popołudniowych w grupie „Muchomorków” odbyło się spotkanie dzieci z rodzicami, którzy przygotowali dla swoich pociech spektakl cieni pt. „Nie boję się nocy, czyli jak rodzice dzieciom teatrzyk przygotowali”.

W przedstawieniu brało udział 18 rodziców, którzy w porozumieniu z wychowawcą grupy przygotowali scenariusz spotkania, wystrój sali, dekorację, ustawili scenę i widownię. Postacie niezbędne do odegrania scenek przygotowała pani Magdalena Maciejewska. W rolę osoby prowadzącej wcieliła się pani Milena Sikora.

Celem spotkania była integracja rodziców, wprowadzenie dzieci w świat sztuki, pobudzenie dziecięcej wyobraźni, wdrażanie dzieci do zdyscyplinowania, panowania nad hałaśliwością, umiejętność wyciszenia, a co najważniejsze respektowania obowiązujących w grupie zasad w obecności rodzica.

Oprócz spektaklu rodzice przygotowali też zagadki cieni, które nawiązywały do wystawianej sztuki i spotkania owianego tajemnicą nocy.

Atrakcją była wspólna nauka zabawy pt. „Chodził, chodził księżyc nocą” oraz zabawy w parach.

W spotkaniu wzięło udział 23 dzieci, 34 rodziców, kierownik przedszkola Mariola Bednarek, pomoc nauczyciela Joanna Sierańska oraz wychowawca grupy Aneta Jędryca.