SEGREGUJEMY! ZBIERAMY! POMAGAMY!

8 grudnia podsumowaliśmy część tegorocznej zbiórki makulatury i nakrętek. Zbiórki te prowadzone są w naszej szkole już od wielu lat. Dzięki nim uczymy się nie tylko segregacji odpadów, ale przede wszystkim możliwości wykorzystania ich ponownie dzięki recyklingowi. Nie bez znaczenia jest również to, że obie akcje mają charakter charytatywny. Środki ze zbiórki nakrętek każdorazowo wspierają rehabilitację Kacperka Tomalika. Do zebranych przez szkolną społeczność nakrętek dołączane są te ze zbiórki organizowanej przez Urząd Gminy w Trzcinicy.

Pieniądze pozyskane ze zbiórki makulatury są przekazywane na akcję Fundacji Ratującej Zwierzęta pod hasłem „Ratujmy Konie”. Część środków w formie nagród konkursowych trafia do naszych uczniów.

W tym półroczu udało nam się zgromadzić 440 kg nakrętek i 570 kg makulatury. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Centrum opakowań kartonowych – firmie GATNER Packaging, która każdorazowo pomaga nam w transporcie zebranych surowców wtórnych i odbiorze makulatury. Obie akcje będą nadal kontynuowane.

Koordynatorem zbiórki nakrętek jest pani Renata Adamska-Garbowska, a zbiórki makulatury pani Katarzyna Zagórna.