„Śladami naszego Patrona” wycieczka do Częstochowy

28 września 2016r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w spotkaniu ze świadkiem życia Patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym celu grupa 36 uczniów udała się do Częstochowy, gdzie w Domu Pamięci Kardynała Wyszyńskiego spotkała się z Panią Stanisławą Nowicką. Pani Stanisława znała Patrona naszej szkoły już od 16 roku życia, gdy spotkała Go pierwszy raz. To właśnie podczas tego spotkania, zdecydowała o swoich życiowych wyborach i postanowiła wieść życie w Instytucie Prymasowskim zachowując śluby czystości i oddania się Panu Bogu.

Podczas spotkania uczniowie poznali postać Patrona szkoły z innej perspektywy. Pani Stanisława z ogromnym zaangażowaniem opowiadała, jak wielki wpływ na Jej życie miał Kardynał Stefan Wyszyński.

Uczestnicy, podczas pobytu w Domu Pamięci Kardynała Wyszyńskiego, obejrzeli niezwykłą wystawę fotograficzną dotyczącą całego życia Prymasa oraz przedstawione na niej pamiątki z Nim związane.

Na ścianach kaplicy uczniowie zobaczyli przeniesione z Rywałdu Królewskiego stacje Drogi Krzyżowej, zapisane ołówkiem na tamtejszych ścianach podczas internowania Prymasa.

Uczestnicy udali się na Jasną Górę w poszukiwaniu miejsc związanych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Pobyt zakończyli modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego  Stefana Wyszyńskiego, którą wspólnie odmówili przed Jego pomnikiem.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu  turystyczno- edukacyjnego „Śladami naszego Patrona”.