Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów

14.10.2019r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyła się uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klas Ia i Ib, w której udział wzięli: dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, wicedyrektor Ewa Hetmańczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Bogumiła Konieczny, rodzice, koleżanki i koledzy z klas II-III wraz z wychowawczyniami. W krótkiej części artystycznej pierwszoklasiści wyrecytowali wiersz i zaśpiewali piosenkę. Następnie złożyli ślubowanie, po nim dyrektor szkoły pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy życzyła uczniom, aby w szkole zdobywali wiedzę, umiejętności, rozwijali swoje talenty i dobrze się w niej czuli. Przekazała listy gratulacyjne, które z tej okazji skierował do pierwszoklasistów wójt Gminy Trzcinica. Przewodnicząca Rady Rodziców Bogumiła Konieczny złożyła uczniom życzenia, a załącznikiem do nich były słonie „na szczęście” dla wszystkich pierwszoklasistów. Rodzice natomiast przygotowali dla swoich dzieci słodkie niespodzianki.