Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów

14.10.2020r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy odbyło się Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W uroczystości udział wzięli: wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz Gminy Trzcinica, dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik i rodzice pierwszoklasistów.

Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni pani Urszuli Jokiel zaprezentowali część artystyczną podczas, której śpiewali piosenki oraz przedstawili zasady obowiązujące w szkole, w ruchu drogowym, w drodze do szkoły pieszo i autobusem. Następnie złożyli ślubowanie, po nim dyrektor szkoły pasowała każdego pierwszaka na ucznia.

Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy życzyła uczniom, aby w szkole zdobywali wiedzę, umiejętności, rozwijali swoje talenty i dobrze się w niej czuli.

Wójt Gminy Trzcinica pogratulował pierwszoklasistom zdanego egzaminu i złożył życzenia wielu sukcesów podczas nauki w szkole.

Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy. Rada Rodziców przekazała im słoniki „na szczęście”, a rodzice obdarowali ich wielkimi tubami wypełnionymi słodyczami.